Agnieszka Sanecka-Dąbrowska

Agnieszka Sanecka-Dąbrowska Spasja

Z wykształcenia mgr fizjoterapii, mistrz naturopatii, mistrz bioenergoterapii i dyplomowany hirudoterapeuta, certified master of FRSc by dr Składowski. Terapeuta oraz szkoleniowiec. W trakcie nabywania doświadczeń w pracy z pacjentami wzbogacała swoje umiejętności czerpiąc wiedzę z różnych źródeł medycyny tradycyjnej oraz niekonwencjonalnej.

Zawodowo właścicielka i opiekunka przestrzeni Manufaktury Świadomości i współtwórcą Wrocławskiej Manufaktury Zdrowia. W pracy z ciałem wykorzystuje umiejętności, które powszechnie zwane są pracą energetyczną.

Jej dewizą jest holistyczne i bardzo indywidualne podejście do każdego pacjenta. Jest przekonana, że lecząc ciało nie wolno zapominać o problemach emocjonalnych i duchowych. Jej terapie łączą w sobie kilka metod. Dużą wagę przywiązuje do pracy na poziomie psychosomatycznym.

W pracy z pacjentem traktuje ciało jako pole integracji tego co w nas i dookoła nas, tego co działa na nas z zewnątrz, ale i naszych wewnętrznych przeżyć i emocji. Jest zwolennikiem metody scalenia obu tych światów, by w uważności dostrzec to co nam nie służy i jak możemy doprowadzić do samouleczenia. Głęboko wierzy, że każdy z nas ma w sobie wewnętrznego uzdrowiciela, który wie co jest dla nas najlepsze. Wystarczy tylko skomunikować się z nim i posłuchać głosu serca oraz mowy ciała.

Każda transformacja jest inna, ale każda wymaga uwagi, obecności i szacunku. W pracy z człowiekiem wykorzystuje różne metody zarówno te z zakresu fizjoterapii, naturoterapii i bioenergoterapii także z wykorzystaniem terapii czaszkowo-krzyżowej i osteopatii biodynamicznej. Bardzo dużo czasu poświęca pracy z oddechem z głębokim wglądem w ciało i jego energetykę. Za swoją największą moc uważa wysoki poziom empatii, który służy jako narzędzie do poznania zjawisk i odczuć u drugiego człowieka. Prywatnie jako matka sporej gromadki dzieciaków, żona i kobieta pracująca ceni ogromnie kontakt z ziemią i wszelkimi jego aspektami. Decydując się na życie na tej planecie nie odgradza się od tego co jest dookoła, ale stara się doceniać to co przychodzi i co doświadcza w codzienności. To są najpiękniejsze lekcje.  

Na warsztatach i kursach, które współtworzy i prowadzi pragnie przekazać wszystko to co zrozumiała i czego doświadczyła. Pragnie budować piękny świat i głęboko wierzy, że można to osiągnąć poprzez zmiany w nas – ludziach, poprzez zrozumienie swej wewnętrznej mocy, szacunek do życia i mądrości przodków, wiarę i delikatność dla samego siebie z równoczesnym mocnym stąpaniem po ziemi. To wszystko zamyka się w jednym słowie MIŁOŚĆ. I tym właśnie pragnie się dzielić.