Dzmitry Dzerhachou

Dzmitry Dzerhachou Spasja

Dyplomowany technik masażysta, terapeuta manualny i certyfikowany instruktor masażu, dla którego praca z ciałem człowieka jest prawdziwą pasją. Masaż towarzyszy mu od wielu lat i do dziś pozostaje przestrzenią ciągłego rozwoju, ciekawości i pogłębiania wiedzy. Ma ponad 8 lat doświadczenia w dziedzinie terapii manualnej i masażu. Masaż, dotyk, to dla niego forma dialogu z ciałem, a nie schematyczna technika! W swojej pracy kieruje się empatią, precyzją i indywidualnym podejściem do każdego człowieka – niezależnie od wieku czy stanu zdrowia.

W 2025 roku Dzmitry zdobył 4 i 6 miejsce w dwóch kategoriach podczas Mistrzostw Polski w Masażu – wydarzeniu o bardzo wysokim poziomie merytorycznym, gromadzącym terapeutów i masażystów z dużym doświadczeniem zawodowym, co stanowi potwierdzenie skuteczności jego podejścia i poziomu umiejętności.

Na co dzień łączy wiedzę anatomiczną, doświadczenie kliniczne oraz świadomą, uważną pracę z tkankami miękkimi, zawsze z pełnym szacunkiem do ludzkiego ciała i jego możliwości regeneracyjnych. Żyje w Suwałkach, gdzie prowadzi praktykę terapeutyczną. Pochodzi z Białorusi, a w Polsce mieszka i rozwija się zawodowo od 5 lat. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń na terenie Polski, gdzie dzieli się praktyczną wiedzą opartą na pracy gabinetowej z pacjentami i klientami.

Ukończył wiele specjalistycznych szkoleń z zakresu masażu i terapii manualnej, które pozwoliły mu spojrzeć na ciało w sposób holistyczny i funkcjonalny. Wśród obszarów, w których się kształcił, znajdują się m.in.:

• kompleksowa terapia blizny

• masaż tkanek głębokich oraz zintegrowane techniki mięśniowo-powięziowe

• mobilizacja tkanek miękkich

• rozszerzona bańkoterapia z pracą w ruchu

• terapia punktów spustowych

• terapia w pracy z bólem

• kinesiotaping

• drenaż limfatyczny

• masaż bambusami

• masaż bańką chińską

• terapia oddechu – fundamenty prawidłowego oddechu

• terapia twarzy, w tym rytuał Kobido

• masaż transbukalny

Jak sam mówi, „szczególne miejsce w moim rozwoju zajmują także dwa intensywne szkolenia prowadzone przez Dawida Marciniaka, założyciela Centrum Szkoleniowego SPASJA„:

Kurs Terapia narzędziowa tkanek miękkich IASTM

Kurs Suche igłowanie – dry needling – igłoterapia

Dzmitry Dzerhachou - Kursy w Centrum Spasja