Kursy osteopatii

Kursy osteopatii

Osteopatia to metoda znana od ponad 100 lat, której elementy są bardzo przydatne w pracy fizjoterapeuty i lekarza, a także innych specjalistów. Bazuje ona na kompleksowym podejściu do zdrowia pacjenta i cechuje się wieloma unikalnymi technikami. Mają one udokumentowaną skuteczność i są chętnie zgłębiane na kursach osteopatii przez kolejne osoby, którym bliskie jest holistyczne podejście do terapii. Dlatego przygotowaliśmy szkolenia osteopatyczne zawierające w sobie praktyczne zastosowanie elementów tej metody w wybranych jednostkach chorobowych. Na początek zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniem Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej (CTS), a następnie – do obserwacji naszej strony – będziemy informować na bieżąco o każdym nowym kursie z tej dziedziny!

Podejście osteopatyczne do pracy z pacjentem

Osteopatia znana jest z całościowego spojrzenia na organizm człowieka. Jest ono widoczne podczas diagnostyki i w pracy terapeutycznej, a zasada ta jest wprowadzana już od samego początku szkoleń dla osteopatów. Założeniem tej metody jest wzajemne powiązanie wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka. Dlatego, w przypadku wystąpienia dolegliwości konieczne jest takie unormowanie funkcjonowania wszystkich układów, aby przywrócić harmonię ich współpracy. Osteopata wspomaga naturalne siły organizmu w powrocie do zdrowia. Procesy samoregulacji wsparte poprzez odpowiednio dobrane techniki to cenione narzędzie w pracy z pacjentami, wykorzystywane przez przeszkolonych do tego lekarzy i fizjoterapeutów. O elementy osteopatii swój warsztat uzupełniają też masażyści, położne i pielęgniarki, a także terapeuci pracujący z dziećmi, biorąc udział w szkoleniach z osteopatii. Cenione techniki osteopatyczne to duże wsparcie, które się nie wyklucza, ale bardzo dobrze uzupełnia z medycyną akademicką.

Kiedy przydatna jest osteopatia? Kursy dla początkujących i zaawansowanych

Osteopatia to nurt, który bardzo dobrze uzupełnia pracę fizjoterapeuty i lekarza. Jej elementy są przydatne także innym osobom pracującym w branży medycznej i terapeutycznej, po szkoleniach z osteopatii. Pozytywne działanie osteopatii widać m.in. u pacjentów, którzy trafili do gabinetu specjalisty, zgłaszając:
 • dolegliwości bólowe układu ruchu, zwłaszcza kręgosłupa
 • bóle mięśni i stawów
 • bóle głowy i zatok
 • problemy funkcjonowania narządów wewnętrznych
 • dolegliwości psychosomatyczne.
Osteopatię stosuje się także u dzieci. Jest ona przydatna m.in. we wspieraniu rozwoju psychomotorycznego. Osteopatia pomaga w terapii dzieci ze spektrum autyzmu, z ADHD i w wielu innych sytuacjach. Pracując z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi, w podejściu osteopatycznym widać dbałość o wszystkie sfery zdrowia pacjenta, a więc zarówno o dobrostan fizyczny, jak i o poprawę samopoczucia psychicznego. Zgodnie z założeniami metody, są to nierozerwalne aspekty. Pokazujemy to już od pierwszego modułu naszych kursów osteopatii.

Szkolenia osteopatyczne w praktyce

Ucząc się procedur wykorzystywanych w pracy z pacjentem, bardzo ważne jest nastawienie na praktykę. Dlatego program naszych szkoleń osteopatii jest tak ułożony, aby ich dużą część zajmowały ćwiczenia pozwalające na zdobycie praktycznych umiejętności. Kursanci w ten sposób czują się pewniej, zabierając zdobytą wiedzę i opanowane techniki do swoich gabinetów. Zależy nam, aby uczestnicy kursów osteopatii dokładnie poznali zasady jej stosowania i nauczyli się prawidłowo i bezpiecznie pracować nowymi technikami.

Kursy osteopatii dla fizjoterapeutów i innych pracowników medycznych

Szkolenia osteopatyczne skierowane są do szerokiego grona osób pracujących w branży medycznej oraz terapeutycznej. Na nasze szkolenia zapraszamy w szczególności:
 • fizjoterapeutów
 • lekarzy
 • pielęgniarki
 • położne
 • masażystów
 • psychoterapeutów, logopedów i naturoterapeutów.
Kurs osteopatii w pracy z pacjentem może dostarczyć nowych umiejętności opartych na holistycznym spojrzeniu na organizm człowieka.

Odkryj tajniki osteopatii – kurs CTS

Szkolenie CTS, które prowadzimy składa się w dużej części z praktyki. Kurs podzielony jest na 6 modułów. Prowadzony jest od podstaw, poprzez coraz bardziej zaawansowane techniki. Kursanci uczą się na nich dokładnej diagnostyki osteopatycznej i prowadzenia terapii, począwszy od palpacji i uwalniania kości czaszki, restrykcji worka oponowego i stawów krzyżowo-biodrowych, przez techniki drenażowe (m.in. dotyczące zatok przynosowych), uwalnianie kości twarzy i terapię więzadeł zębów oraz techniki dla narządów wewnętrznych, aż po naukę medytacji otwierającej organizm na proces zdrowienia. W opisie szkolenia osteopatii czaszkowo-krzyżowej przedstawiamy szczegółowy program, zawierający wiele ciekawostek. Jest to pierwszy z kursów osteopatii w naszej ofercie szkoleniowej, jednak stale pracujemy nad jej rozszerzeniem. Dlatego zachęcamy do obserwowania naszej strony – będziemy informować o wszystkich nowościach!