Gabinet fizjoterapii – Wrocław

Nasz gabinet fizjoterapeutyczny we Wrocławiu to miejsce, które stworzyliśmy z myślą o całościowym spojrzeniu na organizm pacjenta. To właśnie na tym skupiamy się podczas każdej sesji terapeutycznej.

Wiedząc, jak ścisłe jest połączenie między ciałem a psychiką pacjenta, pracujemy metodami, które łączą w sobie te sfery. Rozumiemy, że zdrowie ciała i umysłu idą ze sobą w parze, dlatego stawiamy na holistyczne podejście do terapii. Stawiamy na ciągły rozwój, by jak najlepiej sprostać potrzebom pacjentów.

Dbamy o to, aby każda wizyta w naszym gabinecie odbywała się w komfortowej atmosferze. Dzięki muzyce i chwili na wyciszenie po terapii chcemy zapewnić naszym pacjentom pełne wsparcie na drodze do zdrowia.

W gabinecie fizjoterapeutycznym stosujemy różnorodne techniki, które pozwalają na pracę w najczęstszych dysfunkcjach. Metodę dobieramy do potrzeb pacjenta, zawsze podchodząc indywidualnie do zgłaszanych objawów.

Pracę w gabinecie opieramy na 17-letnim doświadczeniu naszego fizjoterapeuty Dawida Marciniaka, który ukończył ponad 60 szkoleń z różnorodnych metod pracy z pacjentem. Od 2010 roku jest on także instruktorem i autorem kursów dla fizjoterapeutów i masażystów.

Więcej o jego doświadczeniu i ukończonych kursach można znaleźć tutaj: Fizjoterapeuta Wrocław: mgr Dawid Marciniak.

Wśród metod terapeutycznych, którymi pracuje Dawid, są m.in. rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, uwalnianie punktów spustowych i drenaż limfatyczny. Można u nas skorzystać także z terapii narzędziami IASTM, pinami, katami i igłami do suchego igłowania (dry needling i micro needling). Stosujemy też kinesiotaping (plastrowanie), terapię z wykorzystaniem kompresji i pracę bańką.

Wiele uwagi skupiamy także na autonomicznym układzie nerwowym. Dlatego wprowadziliśmy do naszego gabinetu terapię czaszkowo-krzyżową, terapie psychosomatyczne i terapię traumy. Metodę pracy dobieramy po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i badania.

Poniżej przedstawiamy przydatne informacje przed pierwszą konsultacją i zestawienie obszarów, z jakimi pracujemy w naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stosowanych u nas technik fizjoterapeutycznych!

Na pierwszą konsultację w naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu:

  • Zabierz zgromadzoną dotychczas dokumentację medyczną, w tym wyniki badań (jeżeli były wykonywane), takich jak:

– rezonans magnetyczny (MR) wraz z opisem

– tomografia komputerowa (TK) z opisem

– zdjęcie RTG z opisem

– opis badania USG.

Zabranie opisu badania jest ważne, gdyż może znacznie usprawnić przebieg wizyty. Pomocne jest także przyniesienie kart wypisowych ze szpitala, zwłaszcza będąc po zabiegu operacyjnym.

  • Przygotuj najważniejsze informacje do wywiadu:

– przypomnij sobie lub wypisz wszystkie występujące aktualnie lub nawracające objawy (od kiedy trwają, w jakich pozycjach lub sytuacjach się nasilają, czy są pozycje, w których dolegliwości się zmniejszają)

– przygotuj informacje o przebytych niedawno urazach (jeśli miały miejsce), a także o wszystkich dawnych kontuzjach i zabiegach operacyjnych

– zrób zestawienie chorób przewlekłych i dodatkowych dolegliwości (nawet tych, które mają umiejscowienie daleko i wydają się niezwiązane bezpośrednio z problemem będącym przyczyną udania się do fizjoterapeuty)

  • Zabierz zmienny, wygodny strój – taki, który zapewni dobry dostęp do bolesnej okolicy i nie będzie krępował ruchu podczas ćwiczeń, jeżeli zostaną one zastosowane w trakcie terapii
  • W przebiegu pierwszej, jak i każdej następnej wizyty pomaga pozytywne nastawienie, a także otwarcie się na rozmowę i zaproponowane techniki terapeutyczne :)

Pierwsza wizyta u naszego fizjoterapeuty we Wrocławiu składa się z kilku części. Tworzą je:

  • Wywiad – rozmowa z pacjentem o bezpośredniej przyczynie przyjścia do gabinetu, aktualnie występujących objawach, chorobach przewlekłych i wcześniejszych dolegliwościach, a także analiza przyniesionej przez pacjenta dokumentacji medycznej
  • Badanie fizjoterapeutyczne
  • Cześć główna – terapia metodami dobranymi indywidualnie do potrzeb pacjenta
  • Wyciszenie
  • Ewentualne zalecenia (np. przedstawienie ćwiczeń do wykonywania w domu, zasad ergonomii i technik autoterapii)

Na pierwszą konsultację w naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu najlepiej już wcześniej przygotować sobie odpowiedzi na najczęściej padające pytania. Fizjoterapeuta zada ich wiele – niektóre z nich mogą wydawać się na pierwszy rzut oka niepowiązane z dolegliwością, ale są one celowe, bo ciało ludzkie to bardzo złożona sieć powiązań. To część procesu diagnostycznego, który ma na celu pełne zrozumienie problemu pacjenta.

  • choroby przewlekłe i zażywane leki, przebyte urazy, operacje, traumy,
  • tryb życia i charakter pracy zawodowej,
  • rodzaj aktywności fizycznej i nawyki żywieniowe,
  • początek objawów (od kiedy trwają, jak zmieniały w czasie i czy ich pojawienie się było związane z konkretnym wydarzeniem),
  • czy ból ma charakter chwilowy, czy ciągły,
  • pozycje, w których dolegliwości się nasilają lub zmniejszają,
  • ograniczenia, jakie niosą za sobą obecne dolegliwości,
  • inne „dziwne” objawy, np. jak drętwienie, mrowienie, problemy ze snem, problemy z oddechem, zmęczenie.

Te pytania mają na celu zidentyfikowanie czynników, które mogą wpływać na aktualny stan zdrowia pacjenta. Ważne jest, aby odpowiadać na nie wyczerpująco, szczerze i otwarcie, nawet jeśli pewne informacje wydają się pozornie nieistotne. Kompleksowa ocena pozwoli fizjoterapeucie na dokładniejszą diagnozę, odnalezienie źródła problemu (a nie skupianie się na skutkach) i dobór najbardziej odpowiedniego planu terapii.

Czas trwania wizyty w naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu to 1 godzina (w tym ok. 45-50 minut części głównej terapii).

Częstotliwość wizyt u naszego fizjoterapeuty jest dobierana indywidualnie. Zależy ona m.in. od problemu, z jakim pacjent zgłosił się do gabinetu, nasilenia objawów, etapu leczenia i wielu innych czynników.

Kwestią indywidualną jest także liczba wizyt, jakie będą potrzebne do uzyskania zakładanego efektu terapii. Warto to przeanalizować z fizjoterapeutą podczas pierwszej wizyty, kiedy po zbadaniu pacjenta specjalista będzie mógł opracować plan terapii. W niektórych przypadkach poprawa jest widoczna od razu po zastosowanych technikach, w innych – potrzeba kilku sesji terapeutycznych lub całego cyklu terapii. Dlatego do częstotliwości wizyt podchodzimy z dużą indywidualnością, kierując się potrzebami i celami każdego z pacjentów.

Koszt 1-godzinnej wizyty w naszym gabinecie fizjoterapii to 250 zł.

Nasz gabinet fizjoterapeutyczny prowadzimy we Wrocławiu przy ul. Polarnej 3 (niedaleko budynku Radia i Telewizji).

W naszym gabinecie fizjoterapii przyjmujemy we wtorki i środy w godzinach od 9:00 do 17:00. W pozostałe dni nasz wrocławski fizjoterapeuta szkoli innych specjalistów.

Termin wizyty najlepiej uzgodnić telefonicznie: 604-914-051

W przypadku pytań, oprócz kontaktu telefonicznego można także napisać na adres: spasja@spasja.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.

Prowadzony przez nas gabinet fizjoterapii we Wrocławiu prowadzony jest z prawdziwą pasją. Pasją do ludzi i do różnorodnych technik leczenia i wspomagania pracy organizmu. Medycyna akademicka często ma bardzo zawężone podejście do zdrowia i choroby opierając się na założeniu, że ciało i umysł można oddzielić od siebie nawzajem oraz od czynników środowiskowych, w których funkcjonuje człowiek. W naszym gabinecie fizjoterapii nie spotkacie się z takim podejściem! W Spasji od zawsze promujemy podejście, że na człowieka trzeba patrzeć holistycznie, jak na złożoną całość. W terapii zajmujemy się dotarciem do przyczyny problemu, zamiast skupiać się wyłącznie na skutkach i objawach.

Wyróżnia nas również tworzony w gabinecie klimat. Dzięki bezpiecznej atmosferze sprzyjającej wyciszeniu każdy pacjent może poczuć, że jest to wyjątkowe i przyjazne miejsce. W naszej pracy kierujemy się tym, że najważniejszy jest człowiek, dlatego ważny jest dla nas każdy pacjent.

Łącząc metody fizjoterapeutyczne z technikami działającymi na autonomiczny układ nerwowy, tworzymy miejsce otwarte dla pacjentów z objawami różnego pochodzenia. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie, a celem naszej pracy jest poprawa stanu zdrowia, samopoczucia i możliwości funkcjonalnych naszych pacjentów.

Jesteśmy otwarci na pomoc pacjentom zgłaszającym bardzo różnorodne objawy. Są też tematy, na których szczególnie się skupiamy, dzięki kwalifikacjom zdobytym przez naszego fizjoterapeutę.

Główne obszary pracy w naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu to:

Fizjoterapia terapia manualna

Fizjoterapia w najczęstszych dysfunkcjach

Zobacz więcej
Terapia blizn

Terapia blizn

Zobacz więcej
Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa

Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa KTP

Zobacz więcej
Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Zobacz więcej
Bóle głowy niewiadomego pochodzenia

Bóle głowy niewiadomego pochodzenia

Zobacz więcej
Terapie psychosomatyczne

Terapie psychosomatyczne

Zobacz więcej
Terapia traum Spasja

Terapia traumy wg Petera Levine’a

Zobacz więcej