Kursy okołoporodowe

Dzięki rosnącej świadomości własnego ciała i chęci dbania o zdrowie, coraz więcej kobiet w ciąży pojawia się w gabinecie fizjoterapeuty. Jest to bardzo dobry kierunek! O możliwościach metod fizjoterapeutycznych w ciąży pacjentki dowiadują się także podczas rutynowych wizyt ginekologiczno-położniczych. Współpraca całego zespołu medycznego w czasie okołoporodowym (m.in. lekarza, położnej i fizjoterapeuty) to cenne działanie interdyscyplinarne. Włączając do opieki nad kobietą w ciąży fizjoterapeutę, można zapewnić optymalną dbałość o samopoczucie w tym ważnym dla każdej kobiety czasie. W pracy z kobietami w ciąży od strony fizjoterapeutycznej warto zastanowić się, czego organizm podczas zachodzących zmian najbardziej potrzebuje. Dlatego też warto rozwijać umiejętności i pogłębiać wiedzę w zakresie terapii okołoporodowych. Nasz holistyczny kurs okołoporodowy to 10 modułów pełnych przydatnych technik. Dla specjalistów zajmujących się terapią w ciąży, porodzie i połogu kurs ten w całości przyda się w codziennej pracy. Z kolei dla innych specjalistów (np. masażystów, trenerów fitness, pracowników żłobków i przedszkoli) polecamy udział w wybranych modułach. Zachęcamy się do zapoznania się z tematyką wszystkich części kursu – dla każdej osoby pracującej z kobietami w okresie okołoporodowym mamy bardzo ciekawe szkolenia.

Kursy uroginekologiczne – dla kogo przygotowaliśmy naszą ofertę?

Wśród naszych szkoleń znaleźć można kursy uroginekologiczne dla:
 • FIZJOTERAPEUTÓW
 • MASAŻYSTÓW
 • POŁOŻNYCH
 • DOULI
 • PIELĘGNIAREK ŚRODOWISKOWO-RODZINNYCH
 • TRENERÓW PERSONALNYCH/TRENERÓW FITNESS prowadzących ćwiczenia dla kobiet w ciąży
 • STUDENTÓW FIZJOTERAPII (OD 2 ROKU STUDIÓW).

Kursy uroginekologiczne, które przygotowaliśmy w naszej ofercie, będą pomocne dla całego zespołu pracującego z kobietami w ciąży i po porodzie. Zdobyta wiedza i umiejętności okażą się przydatne w gabinetach fizjoterapii uroginekologicznej, w szkołach rodzenia i na oddziałach ginekologiczno-położniczych.

Wybrane szkolenia, takie jak np. masaż Shantala i chustonoszenie udostępniamy także innym osobom, w tym pracującym z małymi dziećmi (np. pracownikom żłobków lub przedszkoli). A dla masażystów mamy kurs masażu relaksacyjno-rewitalizującego w okresie okołoporodowym. Zapraszamy więc do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane uzupełnieniem swoich kwalifikacji o dodatkowe uprawnienia. Dzięki zdobytym umiejętnościom praca z kobietami w ciąży i po porodzie, a także z niemowlętami będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca, a jej efekty pomogą przejść przez czas okołoporodowy w lepszym samopoczuciu.

Jakie kursy fizjoterapii w ciąży, porodzie i połogu oferujemy?

Wśród dostępnych u nas kursów okołoporodowych polecamy:
 • Kurs Fizjologia ciąży i połogu
 • Kurs Ćwiczenia dla kobiet w ciąży
 • Kurs Aktywność fizyczna po ciąży
 • Kurs kinesiotaping w ciąży i okresie okołoporodowym
 • Kurs Techniki powięziowe w ciąży i połogu
 • Kurs Relaksacyjno-rewitalizujące masaż w okresie okołoporodowym.
Te moduły stanowią kompendium wiedzy o przebiegu ciąży i połogu. Są tu przydatne informacje o ćwiczeniach, jakie można wykonywać w ciąży i po porodzie. Z kolei w częściach dotyczących kinesiotapingu i technik powięziowych przedstawione zostaną metody przynoszące ulgę w najczęstszych dolegliwościach okołoporodowych. Na naszych kursach terapii w ciąży można znaleźć także masaż. Warto dowiedzieć się więcej o jego relaksacyjnym działaniu i nauczyć się go wykonywać.

Fizjoterapia uroginekologiczna – kurs reedukacji mięśni dna miednicy

W Centrum Spasja znajdą coś ciekawego także fizjoterapeuci uroginekologiczni. Zachęcamy do udziału w szkoleniu z reedukacji mięśni dna miednicy, na którym przedstawione będą ćwiczenia i techniki manualne. Taka wiedza i umiejętności są cenne we wszystkich placówkach, w których prowadzona jest fizjoterapia w ginekologii. Kurs reedukacji mięśni dna miednicy będzie też użyteczny dla pracowników szkół rodzenia, a więc m.in. dla  położnych i trenerek prowadzących zajęcia ruchowe. Dzięki wielu możliwościom zastosowania technik reedukacji dna miednicy jest to bardzo wszechstronny kurs uroginekologiczny.

Kurs okołoporodowy – chustonoszenie i masaż Shantala

Wśród naszych kursów fizjoterapii okołoporodowej mamy też moduły zawierające umiejętności przydatne tuż po urodzeniu dziecka. Ciekawą propozycją dla osób pracujących z kobietami po porodzie i z niemowlętami będą:
 • Kurs Chustonoszenie dzieci – wykorzystanie różnych chust
 • Kurs Chusty Rebozo – wykorzystanie u ciężarnych
 • Kurs Masażu Shantala.
Wszystkie z tych technik mają wiele zalet i przynoszą korzyści zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dlatego nasz cykl kursów okołoporodowych zawiera także te ważne elementy. Po zdobyciu umiejętności wiązania chust i wykonywania masażu Shantala będzie można wplatać te techniki w swoją pracę. Mogą one stanowić także atrakcyjny element warsztatów dla kobiet w ciąży i w połogu.

Uroginekologia – kursy z certyfikatem i zaświadczeniem MEN-III/1

Wszystkie z naszych kursów fizjoterapii okołoporodowej i inne szkolenia dla masażystów i fizjoterapeutów są zakończone otrzymaniem certyfikatu. Pozwala on wprowadzić zdobyte umiejętności do swojego gabinetu. Uczestnicy każdego z kursów uroginekologicznych otrzymują także obszerne materiały szkoleniowe.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie rehabilitacji okołoporodowej?

Kursy uroginekologiczne dla fizjoterapeutów, masażystów i innych osób związanych z pracą z kobietami w ciąży są szansą na naukę od doświadczonych instruktorów. Przez zdobycie nowych umiejętności oferta gabinetu lub placówki staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Dzięki temu kobiety w ciąży mogą otrzymać od takiego specjalisty pomoc w ciążowych dolegliwościach, a także wiele praktycznych podpowiedzi dotyczących aktywności fizycznej i wspomagania rozwoju dziecka. Odbycie pełnego, 10-modułowego kursu okołoporodowego to wiele inspiracji do prowadzenia zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży, warsztatów w szkole rodzenia lub innych form pracy z zakresu uroginekologii. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i odkrycia, jak bardzo może pomóc wykorzystanie technik z zakresu uroginekologii w pracy fizjoterapeuty, masażysty, położnej i trenera.