Kursy akupunktury

Akupunktura

Metoda ta, znana od starożytności, której nazwa pochodzi od łacińskiego acus – igła i puncture/punctum – nakłuwanie/punkt to ceniony, naturalny sposób na dolegliwości bólowe. Jej założenia wciąż są aktualne i cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób poszukuje niefarmakologicznych sposobów łagodzenia bólu. Nauka akupunktury to możliwość opanowania bezpiecznych technik korzystania z igieł oraz wyszukiwania miejsc ich aplikacji. Im lepiej poznaje się tę metodę, tym bardziej może ona pasjonować! Staramy się to pokazać podczas naszych kursów akupunktury.

W jakich dolegliwościach pomaga akupunktura? Kursy od podstaw

Akupunktura jest dziedziną, która od lat pomaga pacjentom z takimi dolegliwościami, jak:
 • problemy ortopedyczne (np. łokieć tenisisty, zespół bolesnego barku, bóle kręgosłupa)
 • rwa kulszowa i inne nerwobóle
 • bóle głowy
 • ból po urazach (w tym sportowych) i po zabiegach ortopedycznych
 • zaburzenia snu.
Na kursach akupunktury uczestnicy od podstaw uczą się pomagania pacjentom bólowym. Kursanci otrzymują też protokoły nakłuć w częstych dolegliwościach. Podczas naszych szkoleń z akupunktury przedstawiane są takie jej zastosowania, jakich skuteczność wykazały badania naukowe.

Nauka akupunktury z doświadczonym Instruktorem

W poznawaniu technik wykorzystywanych do pracy z pacjentem ważne jest, aby uczyć się od profesjonalistów. Nasi Instruktorzy są cenionymi ekspertami w tej dziedzinie i twórcami autorskich programów kursów akupunktury. Wybrane kursy są prowadzone w sposób hybrydowy. Polega on na tym, że każdy kursant otrzymuje część teoretyczną w formie nagrania jeszcze przed szkoleniem, aby mógł opanować konieczną wiedzę. Następnie odbywa się część stacjonarna kursu akupunktury we Wrocławiu. Jest to nauka w pełni praktyczna, na modelach do ćwiczeń, a następnie na sobie nawzajem. Właśnie w taki sposób, pod okiem specjalisty można rozpocząć swoje pierwsze doświadczenia z akupunkturą!

Szkolenia z akupunktury – jak zdobyć certyfikat?

Po odbyciu pełnego szkolenia z akupunktury kursanci otrzymują certyfikat. Poświadcza on uprawnienia do stosowania tej metody w swoim gabinecie/miejscu pracy. Certyfikaty uczestnicy otrzymują po stacjonarnej, praktycznej części kursu. Oprócz certyfikatu na każdego kursanta czekają także materiały szkoleniowe – ma więc wiedzę stale w zasięgu ręki. Ponadto uczestnicy kursu akupunktury otrzymują roczny dostęp do nagrania z prezentowanymi technikami. To bardzo przydatne, aby móc utrwalać zdobyte umiejętności.

Kursy akupunktury dla początkujących

Na naukę akupunktury mogą z powodzeniem zgłosić się nawet osoby, które dotąd nie miały styczności z pracą z igłami. Program został w ten sposób ułożony, a nakłucia tak dobrane, że aplikacja igieł pokazywana na kursie będzie także w zasięgu osób całkowicie początkujących. Nasze szkolenia z akupunktury kierujemy do:
 • lekarzy
 • fizjoterapeutów
 • pielęgniarzy
 • ratowników medycznych
 • masażystów
 • akupunkturzystów i naturoterapeutów.
Kwalifikacje do wykonywania akupunktury mogą przydać się w wielu placówkach medycznych. Gabinety leczenia bólu, własna praktyka fizjoterapeutyczna i sanatoria to miejsca, gdzie akupunktura jest cenioną metodą leczenia.

Jakie kursy akupunktury warto zrobić?

Rodzaj kursu zależy od indywidualnych potrzeb, a zwłaszcza od głównego profilu pacjentów, którzy najczęściej trafiają do danego specjalisty. Szkolenia z akupunktury mogą być podzielone tematycznie.  Można więc wybrać jedno z nich lub otworzyć się na pełną naukę metody. W Centrum Szkoleniowym Spasja aktualnie prowadzimy: Stale rozszerzamy bazę naszych szkoleń, dlatego warto obserwować zakładkę z kursami i nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z nowościami!