Kursy uroginekologiczne

Kursy uroginekologiczne

Praca z kobietami w ciąży i po porodzie, a także z pacjentkami mającymi dolegliwości układu moczowo-płciowego to bardzo rozwojowa dziedzina. Aktualnie wielu lekarzy ginekologów i położnych zaleca konsultację u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Kursy o takiej tematyce to możliwość zdobycia kwalifikacji w tej, jakże potrzebnej dziedzinie fizjoterapii. Na nasze szkolenia zapraszamy zarówno fizjoterapeutów, którzy dopiero poszukują swojej ścieżki zawodowej, jak i specjalistów chcących poszerzyć swoją ofertę o techniki fizjoterapii kobiecej. Jesteśmy otwarci także na kursantów wykonujących inne zawody medyczne – zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi u nas szkoleniami z uroginekologii i ich programem!

Uroginekologia – kursy certyfikowane dla fizjoterapeutów i innych pracowników medycznych

Na nasze szkolenia uroginekologiczne zapraszamy:
  • fizjoterapeutów
  • położne
  • studentów kierunków fizjoterapia i położnictwo
  • osteopatów.
W naszej ofercie mamy także kursy, na które zapraszamy:
  • doule
  • masażystów
  • pielęgniarki środowiskowe
  • trenerki fitness i trenerki personalne.
To, co szczególnie ważne w branży medycznej – każdy z naszych kursów uroginekologicznych pozwala na uzyskanie certyfikatu. Dlatego oferowane przez nas szkolenia to duża porcja udokumentowanej wiedzy i praktycznych umiejętności.

Rodzaje szkoleń uroginekologicznych

Wśród prowadzonych przez naszych Instruktorów kursów fizjoterapii kobiecej i wybranych technik pracy z zakresu uroginekologii oferujemy: Każde z tych szkoleń bogate jest w przydatne techniki, specjalnie dostosowane do pracy z pacjentami uroginekologicznymi. Na naszych kursach poznać można: Różnorodność technik przedstawianych podczas naszych kursów uroginekologii sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Jak zostać fizjoterapeutą uroginekologicznym? Kursy terapii okołoporodowych

Chcąc pracować z kobietami w ciąży i po porodzie, a także z pacjentkami z problemami uroginekologicznymi należy odbyć specjalistyczne szkolenia w tym kierunku. Na takich kursach zdobyć można wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z kobietami w ciąży, po porodzie oraz z pacjentkami mającymi dolegliwości układu moczowo-płciowego. Programy kursów z rehabilitacji uroginekologicznej zostały ułożone w taki sposób, aby pomagać pacjentkom w możliwie najpełniejszy sposób. A szkolenia z uroginekologii uzupełnić można także o zdobycie umiejętności do prowadzenia zajęć z masażu Shantala i chustonoszenia, a więc takich warsztatów, jakich aktualnie poszukuje wiele młodych mam.

Kursy fizjoterapii uroginekologicznej – perspektywy zawodowe

Uroginekologia jest stale rozwijającą się dziedziną. Widać to wyraźnie w fizjoterapii kobiecej, gdzie do branży tej stale dołączają kolejne techniki. Zdobycie kwalifikacji poprzez kursy uroginekologiczne umożliwia fizjoterapeutom prowadzącym własne gabinety rozbudowanie swojej oferty. Zdobyte umiejętności dają także możliwość podjęcia współpracy z:
  • klinikami ginekologiczno-położniczymi
  • szkołami rodzenia (ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, kinesiotaping w okresie okołoporodowym, masaż relaksacyjno-rewitalizujący kobiet w okresie okołoporodowym).
Ponadto we własnym miejscu pracy, dzięki nowo zdobytym umiejętnościom można przeprowadzić dla pacjentek ciekawe warsztaty z różnych rodzajów chustonoszenia i z masażu Shantala. Wiedza na temat ćwiczeń, jakie można wykonywać w okresie okołoporodowym, umożliwia rozszerzenie działu kinezyterapii o grupę ćwiczeniową dla kobiet w ciąży oraz dla mam wracających do formy po porodzie. Fachowa wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte na kursach fizjoterapii kobiecej stanowią więc atut w wielu miejscach pracy. Możliwości współczesnej rehabilitacji w uroginekologii są duże, a pacjentki coraz częściej kierowane są od lekarzy do fizjoterapeuty uroginekologicznego – i jest to dobry model współpracy pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin medycznych, który warto rozwijać!