Kurs Akupunktura sportowa – 5 modułów

AKUPUNKTURA SPORTOWA

Pięciomodułowy Kurs Akupunktura sportowa to autorski program szkolenia dla fizjoterapeutów z używania metod medycyny chińskiej w profilaktyce, leczeniu urazów, zarządzaniu stresem oraz odnowy biologicznej sportowca. Poznane podczas szkolenia sposoby leczenia urazów i częstych dysfunkcji w łatwy sposób mogą być stosowane wobec większości pacjentów gabinetowych.  Kurs jest szczególnie nastawiony na praktykę oraz łączenie koncepcji medycyny chińskiej z nowoczesną fizjoterapią

Akupunktura jest na Zachodzie terapią kojarzoną głównie ze skutecznym uśmierzaniem bólu. W Chinach jednak akupunkturę oraz inne metody Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stosuje się powszechnie do leczenia różnych schorzeń układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, płciowego, endokrynnego czy zaburzeń psychicznych. Warto wiedzieć, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obecnie rekomenduje akupunkturę jako skuteczny sposób leczenia ponad 100 zaburzeń!

Medycynę chińską od akademickiej, „Zachodniej” wyróżnia przede wszystkim podejście holistyczne do pacjenta. Terapeuta TCM analizuje stan pacjenta, biorąc pod uwagę wpływ czynników zewnętrznych i emocji na zaburzenia narządowe i na odwrót, rolę konstytucji jednostki, a także kładzie ogromny nacisk na profilaktykę. Tradycyjnie, rolą terapeuty jest właśnie utrzymanie pacjenta w zdrowiu – ma on zapobiec chorobie, zanim wystąpią poważne objawy. Szczególnie tę myśl działania prewencyjnego w zakresie dbania o zdrowie można z powodzeniem zastosować do świata sportu, który obecnie coraz częściej zwraca uwagę nie tylko na działanie pourazowe, ale również stara się utrzymać sportowca jak najdłużej w zdrowiu i bez kontuzji. 

Medycyna chińska jest idealnym sposobem na profilaktykę urazów, regenerację oraz skuteczny sposób leczenia kontuzji zarówno sportowca zawodowego jak i amatorskiego. Gdy zaś do kontuzji już dojdzie, o co w sporcie nietrudno, terapia akupunkturą, bańkami, gua sha czy moksą znacznie przyspiesza proces leczenia.

Pięciomodułowy Kurs Akupunktura sportowa, inaczej zwany również Akupunkturą Ortopedyczną został stworzony w oparciu o bogate doświadczenie w sporcie oraz szeroką edukację w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Instruktora, Michała Iwanickiego. Przedstawiamy autorski program szkolenia dla fizjoterapeutów z używania metod medycyny chińskiej w profilaktyce, leczeniu urazów, zarządzaniu stresem oraz odnowy biologicznej sportowca. Poznane podczas szkolenia sposoby leczenia urazów częstych dysfunkcji w łatwy sposób mogą być stosowane wobec większości pacjentów gabinetowych.  Kurs akupunktury ortopedycznej jest szczególnie nastawiony na praktykę oraz łączenie koncepcji medycyny chińskiej z nowoczesną fizjoterapią

Zachęcamy do wzięcia udziału we wszystkich 5 modułach kursu akupunktury sportowej. Pozwoli to na kompleksowe poznanie różnorodnych technik i skuteczne radzenie sobie z najczęściej występującymi dysfunkcjami, z którymi spotkacie się podczas pracy gabinetowej. Dla wygody naszych kursantów, kurs akupunktury ortopedycznej został jednak skonstruowany tak, by można było wziąć udział również w poszczególnych modułach.

Szkolenia z akupunktury są dostępne dla szerokiej grupy odbiorców z branży medycznej, zarówno dla doświadczonych profesjonalistów, jak i osób bez wcześniejszego doświadczenia w obszarze TCM lub pracy z igłami.

Preferowana grupa to:

 • FIZJOTERAPEUCI
 • LEKARZE
 • TECHNICY MASAŻYŚCI
 • OSTEOPACI
 • PIELĘGNIARKI
 • RATOWNICY MEDYCZNI
 • STUDENCI FIZJOTERAPII (OD 3 ROKU STUDIÓW)

 • Inspirujące podejście Instruktora: Instruktor od kilkunastu lat stosuje akupunkturę, ze świetnymi efektami. Przy tym nieustannie inspiruje innych terapeutów do odkrywania akupunktury, jako jednej ze skuteczniejszych metod pracy ze sportowcami czy pacjentami bólowymi. Na kursie akupunktury sportowej, od wielu lat dzieli się najskuteczniejszymi technikami, które stosuje z powodzeniem u swoich pacjentów. Dba też o to, aby techniki wykonywać prawidłowo i bezpiecznie.
 • Poznasz testy ortopedyczne i funkcjonalne przy danych jednostkach ortopedycznych
 • Skupisz się na praktyce, która będzie najważniejszym elementem całego kursu akupunktury.
 • Nauczysz się rozumowania TCM w pracy manualnej z pacjentem
 • Otrzymasz propozycję protokołów akupunkturowych w wybranych dysfunkcjach i syndromach chorobowych, z którymi pracujemy na co dzień w gabinetach np.: lumbago, rwa kulszowa, „whiplash”, kręcze szyi i lokalne problemy mięśniowo-powięziowe, zamrożony bark, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, shin splits, „kolano skoczka”, „kolano biegacza”, tendinopatia ścięgna Achillesa, haluksy
 • W programie kilkadziesiąt dysfunkcji układu ruchu, które nauczysz się diagnozować i prowadzić ich skuteczną terapię
 • Każdy ze zjazdów kursu akupunktury sportowej obfituje w odniesienia do współczesnych koncepcji terapeutycznych i połączeń anatomicznych oraz sugestie pracy manualnej opartej na TCM.
 • Poznasz wprowadzenie do diagnostyki z języka i pulsu
 • Na kursie akupunktury ortopedycznej czeka Cię również pokaz zastosowania elektroakupunktury przy wybranych jednostkach ortopedycznych.

 1. W pierwszy weekend kursanci zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, stanem badań, a także zostanie im przedstawiona klasyczna koncepcja diagnostyczna oparta o wywiad i palpacje obszarów na ciele. W drugiej części będą zajęcia praktyczne z posługiwania się igłą akupunkturową oraz Gua Sha. Potwierdzeniem zdobytych umiejętności będą proste aplikacje na blizny. Na koniec wskazane zostaną podobieństwa i różnice do koncepcji powięziowych takich jak Anatomy Trains czy Fascial Manipulation.
 2. W drugi weekend przedstawiona zostanie teoria 5 elementów oraz diagnostyka konstytucjonalna z twarzy, dzięki którym można określić mocne i słabe strony sportowca. Zjazd ten obfituje w zajęcia praktyczne z baniek chińskich, moksybucji (pośredniej i bezpośredniej), diagnostyki i terapii za pomocą akupunktury punktów przednich Mu i tylnych (alarmowych) Mu oraz zarządzanie stresem sportowca za pomocą akupunktury
  i moksybucji. Na koniec zastosowanie zdobytej wiedzy do wspomagania leczenia przeziębienia i innych schorzeń dróg oddechowych.
 3. Trzeci weekend  poświęcony jest diagnostyce i leczeniu przy pomocy metod medycyny chińskiej urazów i schorzeń w obrębie kończyny dolnej jak ból mięśniowo-szkieletowy, shin splits, „kolano skoczka”, „kolano biegacza”, tendinopatia ścięgna Achillesa, haluksy itp. Będzie to tez pierwszy weekend, na którym zostanie wprowadzony sposób terapii za pomocą nakłuwania punktów motorycznych mięśni, czyli tzw. akupunktura ortopedyczna.  Na koniec będą podawane i ćwiczone receptury akupunkturowe pomagające w lepszej regeneracji sportowca.
 4. Czwarty weekend to przede wszystkim urazy i schorzenia w obrębie tułowia, głowy i szyi – od lumbago, rwy kulszowej, „whiplash”, po kręcze szyi i lokalne problemy mięśniowo-powięziowe. Podczas tego zjazdu będą wykonywane bardziej zaawansowane techniki akupunkturowe nacelowane na głębokie mięśnie grzbietu, mięśnie podpotyliczne itp.  oraz zademonstrowane jak przećwiczone nakłuwanie punktów dr Hua Tuo JiaJi – kluczowych punktów nakłuwanych przy dużych problemach korzeniowych. Dodatkowo podczas tego weekendu kursanci zostaną zapoznani z recepturami akupunkturowymi stosowanymi podczas różnych nagłych zdarzeń (tzw. pierwsza pomoc akupunkturowa), a także dowiedzą się na temat podstawowych informacji odnośnie badania pulsu i badanie go na tętnicy promieniowej, szyjnej i piszczelowej tylnej.
 5. Piąty, ostatni weekend poświęcony jest kontuzjom w obrębie kończyny górnej jak tendinopatie, zespół ciasnoty podbarkowej, „zamrożony bark”, łokieć tenisisty, łokieć golfisty i wiele innych. Oprócz tego planowane są zajęcia z podstaw diagnostyki z języka i proste receptury akupunkturowe na różne przypadłości związane z wiekiem. Jako dodatek na koniec zajęć będzie pokaz zastosowania elektroakupunktury przy wybranych jednostkach ortopedycznych. Wiedza z całego zakresu szkolenia będzie podsumowana i przedstawiony spójny sposób planowania terapii.

Organizujemy kursy z akupunktury we Wrocławiu zarówno dla kursantów chcących przyjechać do naszego ośrodka i dołączyć do grupy szkoleniowej, jak i dla grup zamkniętych (np. pracowników danej placówki, którzy chcieliby wspólnie zdobywać nową wiedzę).

Dajemy Państwu możliwość odbycia 5-modułowego szkolenia z akupunktury sportowej:
 • stacjonarnego, grupowego we Wrocławiu w cenie : 5500 zł przy rejestracji na 5 modułów
 • przy zakupie pojedynczych modułów – cena jednego modułu to 1250 zł. Zyskaj 750 zł i wykup całość kursu!
 • płatność za kurs jest możliwa w ratach – po zapłacie zaliczki 1000 zł umożliwiamy dopłaty 900 zł przed każdym modułem
 • możliwość zorganizowania kursu akupunktury sportowej dla grupy zamkniętej (min. 10 osób), na podstawie indywidualnych ustaleń

Terminy wszystkich kursów akupunktury w Centrum Spasja można sprawdzić w zakładce: Terminarz.

W cenie kursu akupunktury sportowej każdy uczestnik otrzymuje:

 1. kompletne praktyczne przeszkolenie przygotowujące do samodzielnej pracy akupunkturą w dysfunkcjach i urazach sportowców
 2. skrypt z materiałami dydaktycznymi
 3. narzędzia do pracy podczas kursu
 4. przerwy kawowe i poczęstunek podczas kursu
 5. certyfikat ukończenia szkolenia z akupunktury sportowej w języku polskim
  • ponadto istnieje możliwość uzyskania certyfikatu w języku obcym za dodatkową opłatą
 6. zaświadczenie MEN-III/1
 7. dostęp do zamkniętej grupy dla kursantów, na której można uzyskać pomoc i odpowiedzi na pytania po kursie akupunktury sportowej

Kurs akupunktury ortopedycznej – TRYB NAUCZANIA:

 • 5-modułowy Kurs akupunktury sportowej trwa łącznie 10 dni
 • Kurs jest podzielony na 5 weekendowych (dwudniowych) zjazdów
 • Daty poszczególnych zjazdów podane są w sekcji Dodatkowe Informacje – powyżej
 • Suma godzin – 100 h dydaktycznych
 • Zajęcia odbywają się w godzinach
  • sobota: 9:00-18:00
  • niedziela: 9:00-15:00

Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeniowo-terapeutycznej, aby poprzez własne doświadczenia poznać i zrozumieć tę formę pracy z pacjentem. Ćwiczenia wykonywane są w parach.

 • Wybierz pasujący Ci termin oraz opcję zapłaty zaliczki lub pełnej kwoty za kurs i kliknij „Dodaj do koszyka”, a następnie przejdź do koszyka
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który wyświetli się po kliknięciu „Przejdź do płatności”
 • Zakończ procedurę zapisu klikając „Kupuję i płacę”
 • Wybierz płatność Blikiem lub szybkim przelewem – są to najszybsze formy, które gwarantują natychmiastową rezerwację miejsca na kursie
 • Jeśli wolisz tradycyjny przelew, wpłać 1000 zł zaliczki (lub pełną kwotę płatności za kurs) w terminie do 3 dni roboczych na konto bankowe:

SPASJA CENTRUM SZKOLENIOWE DAWID MARCINIAK SP. KOM. | Ul. POLARNA 3 | 53-018 WROCŁAW

mBank S.A. nr rachunku bankowego: 56 1140 2004 0000 3602 8317 9309

tytułem: Akupunktura sportowa 5 modułówimię i nazwisko kursanta, wybrana data kursu

Osoby zainteresowane szkoleniem z akupunktury sportowców zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji miejsca.

Wcześniejsza rezerwacja jest wyjątkowo ważna, gdyż:

 • O przyjęciu na kurs akupunktury decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wpłat.
 • Ze względu na jakość kursu, ilość miejsc jest ograniczona!
 • Pełna opłata za kurs jest wymagana najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem kursu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Inni kursanci wybrali również:

Cena:

5500,00 

Certyfikat w języku obcym
 • Czas trwania: 10 dni / 100 godzin
 • Miejse: Wrocław
 • Michał Iwanicki Spasja
  Instruktor Michał Iwanicki
 • Dodatkowe informacje

  Kurs jest podzielony na 5 weekendowych zjazdów:

  1 zjazd 22-23.06.2024

  2 zjazd 21-22.09.2024

  3 zjazd 19-20.10.2024

  4 zjazd: 16-17.11.2024

  5 zjazd: 14-15.12.2024