Dawid Gut

Dawid Gut Spasja

Fizjoterapeuta, naturopata, neuroterapeuta. Założyciel i pomysłodawca projektu HandMadeHealth, w ramach którego przeprowadził ponad 140 szkoleń z zakresu terapii manualnej, wisceralnej, czaszkowo-krzyżowej, psychosomatycznej, kinezjologicznej i energetycznej. W swojej karierze był również nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
W swojej pracy z pacjentami Dawid najwięcej przyjemności czerpie z terapii niespecyficznych dolegliwości. Zabawa w detektywa, odkrywanie przyczyn i co najważniejsze (zgodnie z maksymą osteopatyczną) – poszukiwanie zdrowia i zasobów do jego umacniania w ciele – to zdecydowanie ulubione aspekty dla tego terapeuty.

Jako instruktor, Dawid bardzo duży nacisk kładzie na dogłębne zrozumienie anatomicznych i fizjologicznych zależności oraz podstaw do wykonywania terapii. Wraz ze szczegółową znajomością podstaw, łączy się świadomość odnośnie stosowanych technik. Stąd właśnie “rozumienie, zamiast odtwarzania” jest maksymą przyświecającą szkoleniom prowadzonym przez Dawida.

Ponadto Dawid duży nacisk kładzie na integrację różnych koncepcji terapeutycznych, łącząc klasyczne medyczne podejście, z filozofią sztuk medycznych wschodu, a także energetyką i hipnozą. Wszystko po to, aby pielęgnować szeroki i wielowymiarowy obraz pacjenta i potencjalnych przyczyn jego dolegliwości.

Prywatnie Dawid jest amatorem trójboju siłowego i biegania, więc doskonale rozumie również problemy i potrzeby sportowców. 

Dowiedz się więcej na filmiku od Dawida 👇