Kurs Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej
Jeszcze do niedawna terapia czaszkowo-krzyżowa nie była powszechnie uznawana przez terapeutów. Dziś jest coraz powszechniej stosowana, ze świetnymi efektami dla pacjentów.
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa (inaczej Cranio–Sacralna, czy też CST) w Polsce stosowana od niedawna, na świecie narodziła się już w pierwszej połowie XX wieku. Może być stosowana u osób w każdym wieku od noworodków do osób najstarszych, u kobiet w ciąży, a także w wielu specyficznych dolegliwościach, traumach, urazach i chorobach. Za terapią czaszkowo-krzyżową, wbrew uszczypliwym komentarzom, nie stoją żadne czary, lecz wieloletnie doświadczenia, olbrzymia ilość wiedzy i świetne zdolności palpacyjne terapeutów, którzy pracują z rytmem płynu mózgowo-rdzeniowego oraz delikatnymi ruchami kości czaszki.
Osteopatia to dział medycyny manualnej. Jej podstawową formą pracy jest manualny wpływ na tkanki pacjenta. Fundamentalnymi pryncypiami osteopatii są:
- jedność ciała, umysłu i ducha w zdrowiu
- poszukiwanie zdrowia zamiast choroby
- nierozerwalna współzależność struktury oraz funkcji w ludzkim ciele.
Najsilniejszym mechanizmem stanowiącym podwaliny systemu filozofii osteopatycznej jest zdolność do samoleczenia się organizmu, którą terapeuta może stymulować poprzez odpowiedni dobór technik i metod interwencji terapeutycznej.
Koncepcja pracy Czaszkowo-Krzyżowej to jeden z trzech filarów pracy osteopatycznej. Razem z podejściem mechanicznym pracy ciała oraz koncepcją pracy wisceralnej (trzewnej) tworzą nierozerwalny filozoficzny system postrzegania zdrowia. Pionierem rozwoju terapii czaszkowo-krzyżowej był W.G. Sutherland, który dał początek mechanicznemu podejściu do ruchów czaszki. W kolejnych dekadach, koncepcja rozwijała się, sięgając coraz głębiej do pierwotnych mechanizmów regulujących zdolności samoregeneracji organizmu. Dzisiejszy obraz osteopatii czaszkowo-krzyżowej opiera się o dwa modele: biomechaniczny i biodynamiczny. O ile pierwszy model bazuje na mierzalnych i łatwo opisywalnych kierunkach, zakresach i siłach ruchów względem poszczególnych szwów czaszki, o tyle drugi koncept zakłada bardzo delikatny kontakt z ciałem pacjenta, pracę płynową oraz stymulację tzw. „Wewnętrznego Lekarza”, czyli zdolności allostatycznych tkwiących wewnątrz każdego żyjącego organizmu. Pozwala to pracować zarówno z ograniczeniami ruchu poszczególnych kości czaszki, dysregulacjami autonomicznymi, jak również z obciążeniem psychoemocjonalnym.
Kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej powstał w celu przekazania fundamentalnej wiedzy z zakresu osteopatii, jej filozofii oraz sposobów pracy w obszarze czaszkowo-krzyżowym, z ekstrapolacją owych pryncypiów na całego pacjenta. Podstawą szkolenia jest wiedza anatomiczna i fizjologiczna, które otwierają drzwi do rozumienia (a nie tylko powtarzania według schematu) postępowania diagnostycznego oraz terapeutycznego. W ramach szkolenia uczestnik poznaje zarówno biomechaniczne, jak i biodynamiczne podejście do terapii. Omówione zostaną zarówno strukturalne, jak i chemiczne, a także emocjonalne i energetyczne podłoża występowania problemów na polu czaszkowym. Dzięki temu, kursant otrzymuje szeroką perspektywę spojrzenia na pacjenta. Struktura Kursu Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej umożliwia płynne wdrożenie otrzymanej wiedzy w codzienną praktykę gabinetową.
Podczas kursu osteopatii uczestnicy zdobędą solidne podstawy wiedzy osteopatycznej oraz w praktyce nauczą się wielu przydatnych technik. Każdy z uczestników będzie mógł zobaczyć, jak wszystkie sfery zdrowia pacjenta przenikają się wzajemnie i tworzą harmonijną całość. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem szkolenia z osteopatii czaszkowo-krzyżowej!
Kurs Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej przeznaczony jest dla osób posiadających uprawnienia do pracy z Pacjentem według przepisów prawa polskiego. Osoby przystępujące do kursu Terapii cranio-sakralnej muszą posiadać wiedzę z zakresu anatomii człowieka. Kurs jest dedykowany w szczególności dla poniższych grup zawodowych:
- Fizjoterapeuci
- Masażyści
- Terapeuci manualni
- Osteopaci
- Terapeuci behawioralni, psychologowie, psychoterapeuci
- Logopedzi i neurologopedzi
- Naturoterapeuci
- Terapeuci ciała
- Lekarze, pięlęgniarki, położne
Zależy nam, aby każdy kursant, który weźmie udział w szkoleniu z osteopatii cranio-sacralnej zyskał solidne podstawy teoretyczne i praktyczne tej ciekawej metody pracy z pacjentem. Równocześnie dbamy o atmosferę sprzyjającą zdobywaniu nowej wiedzy i opanowaniu omawianych technik przez każdego uczestnika. Zalety udziału w naszym kursie to m.in.:
- obszerna część praktyczna – dzięki temu kursanci z łatwością mogą przenieść zdobyte umiejętności do swojego gabinetu
- kompleksowe podejście do osteopatii czaszkowo-krzyżowej – nauka wielu różnorodnych technik przydatnych do holistycznej pracy w gabinecie
- certyfikat i zaświadczenie MEN-III/1 – jako podstawa do udokumentowania zdobytych umiejętności w miejscu pracy
- materiały edukacyjne dla każdego uczestnika szkolenia – dzięki nim w każdej chwili będzie można wrócić do zagadnień omawianych na kursie
- instruktor, który w swojej praktyce zawodowej przeprowadził już ponad 140 kursów z zakresu terapii manualnej, czaszkowo-krzyżowej, wisceralnej, kinezjologicznej i psychosomatycznej – duże doświadczenie szkoleniowe pozwala zapewnić naszym kursantom wysoką jakość kształcenia.
Zachęcamy do sprawdzenia najbliższych terminów szkolenia!
Całość kursu terapii czaszkowo-krzyżowej to 5 intensywnych modułów. Moduły I-III stanowią część podstawową szkolenia, a moduły IV-V część zaawansowaną. Moduły 1-4 składają się z 4 dni szkoleniowych, a moduł 5 z 3 dni szkoleniowych, na których organizowane są zajęcia teoretyczno-praktyczne.
Dzień 1
- Wprowadzenie:
Prezentacja programu szkolenia, zapoznanie się z uczestnikami i poznanie ich oczekiwań względem szkolenia osteopatii cranio-sakralnej.
- Historia i filozofia osteopatii
- Istotne momenty życia Andrew Tailora Still’a
- Początki Osteopatii, jej założenia i filozofia,
- Ewolucja Osteopatii a podejście Czaszkowe
- Dotyk i palpacja
- Czym jest palpacja?
- Trening palpacji warstwowej
- Nauka czucia interoceptywnego siebie i pacjenta
- Pływy, rytmy i energia organizmu oraz ich znaczenie
- Rodzaje rytmów organizmu
- Korelacje pomiędzy modelami zachodnimi (np. rytm czaszkowy) i wschodnimi (jak np. kundalini)
- Podstawy fizjologiczne przepływu rytmu i energii przez ciało.
- Zapoznanie z wartościami diagnostycznymi i terapeutyczne wykorzystania powyższych rytmów, co pozwoli Ci płynnie odnajdować się podczas procesu terapii na kolejnych etapach kształcenia
- Protokół palpacyjny
Przeprowadzony zostanie instruktaż ogólnej oceny napięciowej ciała pacjenta w myśl osteopatycznego protokołu palpacyjnego.
W kolejnych modułach poznasz również rozszerzenie tego modelu o ogólne badanie sfer subtelnych ciała.
- Zastosowanie Punktów Równoważenia
Wprowadzone zostaną kinezjologiczne punkty równoważenia przepływu energii przez ciało, co stanowi fundament harmonijnej terapii oraz otwarcie wrót dla regulacji procesów allostatycznych
- Palpacja kości mózgoczaszki, szwów czaszki oraz punktów kraniometrycznych
Omówione w tym miejscu zostaną połączenie kości czaszki – anatomia i fizjologia pracy szwu czaszkowego i jego różnice z kościozrostem. Poznasz punkty i obszary craniometryczne, ich lokalizacje i sposób palpacji.
Dzień 2
- Wprowadzenie do uwalniania szwów czaszki w koncepcji biomechanicznej
Na tym etapie poznasz metody mechanicznego uwalniania napięć nagromadzonych na strukturach szwów czaszkowych. Omówione zostaną potencjalne mechanizmy prowokujące występowanie wspomnianych sił i zaburzeń napięciowych.
- Uwalnianie punktów craniometrycznych
Podobnie jak w przypadku szwów, poznasz metody uwalniania napięć na punktach craniometrycznych.
- Globalne techniki dla punktów craniometrycznych
Poznasz ogólne techniki pracy czaszkowej ukierunkowane na uwalnianie napięć z obszaru punktów craniometrycznych zgodnie z koncepcją mechaniczną i w ramach technik v-spread
- Wprowadzenie do istoty opon mózgowych
Omówione zostaną anatomia i fizjologia opon mózgowych. Ich korelacje, wzajemne relacje napięciowe, tworzone struktury oponowe, występowanie na poziomie kręgosłupa i na poziomie nerwów obwodowych
- Sierp mózgu i namiot móżdżku – teoria i praktyka uwalniania
Poznasz istotę anatomiczną sierpa i namiotu, ich funkcje oraz techniki uwalniające napięcia układu oponowego na poziomie czaszki.
- Wprowadzenie do kontinuum czaszkowo-kręgosłupowo-krzyżowego
Omówione zostaną anatomiczne i funkcjonalne połączenia tworzące cranio-sacral outflow. Poznasz ocenę napięciową całego kontinuum
- Równoważenie napięć kontinuum czaszkowo-kręgosłupowo-krzyżowego w koncepcji BLT
Przedstawione zostaną strefy przejściowe oraz przepony funkcjonalne organizmu oraz wdrożone zostaną techniki uwalniania tychże poprzez wykorzystanie metodyki balanced ligamnetous tension
- Równoważenie napięć oponowych
Praktyczna aplikacja wiedzy o anatomii układu oponowego. Praca z ciągłością struktur oponowych, stymulacja cranio-sacral outflow.
Dzień 3
W ramach tego dnia szkolenia zapoznasz się z kośćmi tworzącymi mózgoczaszkę oraz posiądziesz praktyczne umiejętności ich uwalniania.
- Kość potyliczna – teoria i uwalnianie
- Kość czołowa – teoria i uwalnianie
- Kość ciemieniowa – teoria i uwalnianie
- Kość klinowa – teoria i uwalnianie
- Kość skroniowa – teoria i uwalnianie
- Medytacja w celu kreacji własnej Bezpiecznej Przestrzeni
Pierwsza z medytacji prowadzonych – polegająca na wykreowaniu własnej bezpiecznej przestrzeni, co stanowi narzędzie zarówno autoterapeutyczne dla kursantów, jak również może posłużyć za narzędzie terapeutyczne w procesie dla pacjenta.
Dzień 4
W ramach tego dnia szkolenia uczestnicy wprowadzeni zostaną w podstawy terapii narządów wewnętrznych w celu niwelowania aferentnego pobudzenia napięciowego kolumny kręgosłupa.
- Elementy fizjologii trzewnej
Uczestnicy zapoznani zostaną z podstawami fizjologii trzewi, ruchów perystaltycznych układu pokarmowego oraz fizjologii stanu zapalnego.
- Podstawowe testy bezpieczeństwa terapii jamy brzusznej
Podstawą bezpiecznej pracy z pacjentem jest umiejętność precyzyjnego zbadania i wykluczenia czerwonych flag. Ta część szkolenia zostanie poświęcona tym właśnie zagadnieniom w strefie brzusznej pacjenta.
- Globalne techniki wisceralne:
- otrzewna
- krezka jelita
- przełyk
- żołądek
- wątroba
- pęcherzyk żółciowy
Omówione zostaną techniki poprawiające relacje napięciowe narządów jamy brzusznej oraz przełyku.
Dzień 1
- Insygnia życia – wprowadzenie teoretyczne
- Na początku modułu drugiego zaprezentowane zostaną różne koncepcje postrzegania człowieka jako całości – model patoanatomiczny, model bio-psycho-społeczny, model triady zdrowia z jej autorskim rozwinięciem do miana „insygniów życia” oraz przedstawione zostaną pryncypia filozofii osteopatycznej
- Autonomiczny Układ Nerwowy – teoria
- Wprowadzenie do tematu Autonomicznego układu nerwowego, jego części współczulnej, przywspółczulnej i enterycznej. Omówienie korelacji zaburzeń autonomicznych z dysfunkcjami całego organizmu.
- Autonomiczny Układ Nerwowy – badanie i terapia
- Uczestnik zapozna się z testami oceniającymi funkcje AUN’u oraz posiądzie umiejętności równoważenia znalezionych zaburzeń.
- Czakra podstawy
- Centrum emocji związanych z istotą jednostki. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Czakra krzyżowa
- Centrum pragnień i energii seksualnej. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Kim jest Terapeuta w procesie? Jak uzyskać stan harmonii i złotego środka pomiędzy terapeutą, a pacjentem
Przedstawiony zostanie koncept złotego środka, neutralności i różnicy pomiędzy empatią a sympatią w procesie terapeutycznym. Uczestnicy poznają podstawowe metody ochrony własnej energetyki podczas interwencji terapeutycznej. Przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny.
Dzień 2
- Czakra splotu słonecznego
Centrum działań oraz relacji społecznych. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Czakra serca
Centrum uczuć, miłości, przywiązania, równowagi pomiędzy dawaniem i braniem. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Czakra gardła
Nieumiejętność słuchania, nieśmiałość, zdolność do wyrażania siebie. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Płyn mózgowo rdzeniowy – jego funkcje, przepływ i badanie
Przedstawione zostaną fizjologiczne mechanizmy związane z płynem mózgowo-rdzeniowym. Uczestnik zapozna się z oceną manualną przepływu CSF oraz skonfrontuje ów pływ z modelami pływu energii z koncepcji wschodnich sztuk medycznych.
- Bariera krew-mózg
Anatomiczne i fizjologiczne podstawy bariery krew-mózg wraz z implikacjami klinicznymi.
- Praca płynowa – stymulacja przepływu krwi żylnej
Omówiony zostanie model pracy płynowej stymulujący naczynia do poprawy transportu płynów.
- Medytacja dla koherencji serca z umysłem i otwarciem się na przepływ (flow)
Druga ze wspólnych medytacji pozwalająca zjednoczyć serce z umysłem dla pełnej możliwości holistycznego spojrzenia na pacjenta zarówno z perspektywy wiedzy, jak i czucia drugiego człowieka. Ponadto otworzenie się na przepływ (flow) w połączeniu z dedykowanym układem rąk (mudry) pozwala płynniej poruszać się w procesie i rozwijać swój dobrostan gabinetowy.
Dzień 3
- Centrum trzeciego oka
Postrzeganie, wizualizacja, intuicja. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Praca z płatami mózgu
Omówione zostaną techniki służące do regulacji napięć płatów mózgowia i wzajemnych naprężeń pomiędzy nimi.
- Praca z podwzgórzem, przysadką i szyszynką
Uczestnicy zapoznają się z technikami służącymi do regulacji osi hormonalnych
- Komory boczne, EV3 i CV4
Omówione zostaną techniki pracy biodynamicznej z systemem komór.
- Czakra korony
Różnica między duchowością, a religijnością, „odkorowanie”, „mentalizacja”, „oddzielenie głowy od ciała”. Uczestnicy szkolenia poznają kryjące się w tej okolicy emocje oraz struktury anatomiczne współzależne od tego obszaru. Przedstawione zostaną metody pracy ze wspomnianym centrum oraz afirmacje służące za zadanie domowe dla pacjenta.
- Medytacja równoważąca wszystkie czakry
Medytacja pozwalająca przeanalizować stan własnych centrów energetycznych, wyrównać dysbalansy energetyczne oraz polepszyć swój własny stan funkcjonowania na wszystkich poziomach.
Dzień 4
- Przepony funkcjonalne
Tego dnia kursanci zapoznani zostaną z systemem przepon funkcjonalnych organizmu, wzorcami Zinka oraz z metodami równoważenia owych napięć.
- Praca manualna z płucami i sercem
Uczestnicy poznają techniki służące do pracy z narządami wewnątrz klatki piersiowej, jako narzędzia silnie regulującego dysbalans w omawianym na początku modułu Autonomicznym Układzie Nerwowym.
Dzień 1
- Kości twarzoczaszki i ich szwy – palpacja i uwalnianie
- Uczestnicy zapoznani zostaną z kośćmi tworzącymi twarzoczaszkę i ich połączeniami. Następnie nauczą się palpować i uwalniać napięcia nagromadzone na owych szwach.
- Kość nosowa, jarzmowa, szczękowa, lemiesz i podniebienie
- Omówione zostaną aspekty anatomiczne i funkcjonalne powyższych kości, ich współpracy oraz korelacji anatomicznych. Uczestnicy poznają techniki badania i uwalniania napięć nagromadzonych w wyżej wymienionych kościach. Zaprezentowane zostaną techniki zewnętrzne oraz wewnątrz jamy ustnej i nosa.
- Oczodół
- Omówiona zostanie budowa oczodołu, struktury przezeń przechodzące oraz ich korelacje anatomiczne
- Gałka oczna
- Przedstawiona zostanie budowa gałki ocznej, mięśni nią zawiadujących oraz połączenie somato-emocjonalne oczu z psychiką. Wprowadzone zostaną elementy treningu mięśni okoruchowych oraz pracy manualnej z nimi.
Dzień 2
- Zatoki
- Budowa i funkcja zatok, możliwe mechanizmy zaburzeń funkcjonowania śluzówki. Techniki drenażowe.
- Różne metody treningów oddechowych, teoria oraz sesja praktyczna.
- Język i dno jamy ustnej
- Budowa i funkcja zatok, możliwe mechanizmy zaburzeń funkcjonowania śluzówki. Techniki drenażowe.
- Zęby i dziąsła
- Omówiona zostanie budowa zęba i dziąsła oraz możliwości pracy manualnej z tym obszarem dla niesienie pomocy pacjentom z bólem oraz po zabiegach stomatologicznych
- Staw skroniowo-żuchwowy
- Przedstawiona zostanie budowa TMJ, jego potencjalne dysfunkcje, badanie i terapia mięśni układu stomatognatycznego
Dzień 3
- Staw skroniowo-żuchwowy – kontynuacja
- Chrząstkozrost klinowo-podstawny
- Po zapoznaniu się ze wszystkimi elementami tworzącymi mózgo- i twarzoczaszkę, wprowadzona zostanie analiza ruchu oraz diagnostyka zaburzeń i terapia SSB. Uczestnicy poznają ocenę ruchów SSB, możliwe przyczyny ich zaburzeń i nauczą się wprowadzać biomechaniczne i biodynamiczne korekty.
- Wprowadzenie do koncepcji pola elektromagnetycznego oraz terapeutycznego
- Uczestnicy zostaną zapoznani z założeniem przestrzeni Pacjenta, wykraczającej poza ramy fizycznego ciała i rozpoczną naukę czucia dysfunkcji przestrzeni subtelnych.
- Praca z własnym polem elektromagnetycznym
- Uczestnicy poprawadzeni zostaną przez techniki doskonalące czucie pole własne i pole pacjenta. Zaprezentowane zostaną ćwiczenia poszerzające własne pole oraz świadomość poza przestrzeń fizyczną ciała.
- Medytacja rozwojowa dla wybaczenia, uzyskania przebaczenia i odnalezienia miłości własnej
- Kolejna wspólna medytacja podczas której uczestnicy będą mogli uzyskać głębszy wgląd w siebie, uleczyć własne rany, a następnie ekstrapolować doświadczenia z procesu na terapię swoich pacjentów.
Dzień 4
- Gardło, krtań i tchawica
- Uczestnicy zapoznani zostaną z diagnostyką i pracą manualną w obszarze szyjnym
- Indywidualna pełna sesja praktyczna
- Na zakończenie trzeciego modułu każdy z uczestników przeprowadzi pełną sesję terapii czaszkowo-krzyżowej zgodnie z poznanymi dotychczas technikami badania i terapii.
- Sesja pytań i odpowiedzi
- Moment na zadawanie pytań z trzech modułów podstawowych, które nadal pozostawały bez odpowiedzi
Dzień 1
- Nerwy czaszkowe
Omówiona zostanie anatomia nerwów czaszkowych oraz ich korelacje anatomiczne. Następnie przeprowadzona zostanie krok po kroku indukcja diagnostyki i terapii wszystkich nerwów czaszkowych.
- Nerw błędny krok po kroku
Przedstawiona zostanie diagnostyka i terapia nerwu błędnego na całym jego przebiegu.
- Teoria poliwagalna
Wprowadzone zostanie ujęcie Teorii Poliwagalnej Stephena Porges’a, jej korelanty psycho-somatyczne oraz omówione zostaną koncepcje pracy z zaburzeniami opisywanymi w Teorii Poliwagalnej
- Przestrzeń jako element procesu
Uczestnicy wprowadzeni zostaną do koncepcji harmonii otoczenia z procesem. Omówione zostanie zagadnienie dysonansu poznawczego i jak go unikać.
Dzień 2
- Patrzeć rękoma – unwinding
Przedstawione zostaną zasady pracy unwindingu czyli odwijania powięziowego. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób czuć wzorzec napięciowy i jak pozwolić mu uwalniać się z ciała pacjenta. Przeprowadzona zostanie sesja unwindingu całego ciała
- Rozwinięcie koncepcji pola terapeutycznego
Przeprowadzona zostanie indukcja terapii grupowej (terapii w obecności większej ilości terapeutów)
- Wprowadzenie do koncepcji transu terapeutycznego i hipnozy.
Uczestnicy poznają podstawowe różnice między transem, a hipnozą.
Dzień 3
- Wprowadzenie podstawowych metod hipnotycznych, zasad BHP transu i hipnozy
- Terapeuta jako backup Pacjenta
Wyjaśniona zostanie kwestia dlaczego podczas pracy z podświadomością oraz polem, poziom zdrowia terapeuty odgrywa kluczowe znaczenie
- Model drzwi, sali kinowej oraz sterowni
Uczestnicy poznają narzędzia pozwalające prowadzić proces transu
- Pytania projekcyjne, model zapalniczki oraz torby z narzędziami
Przedstawione zostaną narzędzia przydatne podczas prowadzenia procesu transowego
- Powrót z podróży, czyli jak zamknąć proces transowy
- Indukcja sugestii hipnotycznych w procesie hipnozy
- Kotwica mentalna i sposoby jej aplikacji
- Ograniczenia hipnozy – syndrom Boga i jego konsekwencje
Dzień 4
- System detoksyfikacyjny ciała
Uczestnicy poznają techniki do pracy z układem moczowym oraz ze śledzioną
- Pełna sesja transowa
Każdy z uczestników przeprowadzi indywidualny proces transowy. Praca odbędzie się w modelu superwizyjnym (praca w 3 – pacjent, terapeuta i pomocnik procesu)
- Sesja pytań i odpowiedzi
Dzień 1
- Wprowadzenie do fizjologii emocji
Budowa układu limbicznego, osie hormonalne, korelacje z AUNem
- Narządy a emocje
Omówione zostaną emocje przyporządkowane do konkretnych narządów i systemów regulacyjnych w założeniu wschodnich sztuk medycznych. Uczestnicy otrzymają tabele pozwalające precyzyjnie określać tkwiące w ciele emocje.
- Motylność narządu w uwalnianiu emocji
Przedstawiona zostanie praca z ruchem motylności narządów, jako uwolnienia nagromadzonych w nich emocji
- Test kinezjologiczny w badaniu psychosomatycznym
Wprowadzona zostanie metodyka badania kinezjologicznym testem nerwowo-mięśniowym do oceny występowania obciążeń psycho-emocjonalnych Pacjenta oraz poszukiwania konkretnych emocji zlokalizowanych w ciele.
- Jak mówić, aby nas słuchano?
Pytania indukujące w pacjencie poczucie zrozumienia oraz otwierające konwersację na głębszym poziomie. Wprowadzone zostaną ćwiczenia pozwalające głębiej odkryć siebie oraz zbudować większe zaufanie do samych siebie i do osób w przestrzeni terapeutycznej.
Dzień 2
- Model przechodzenia traum psychoemocjonalnych z poziomu komórkowego, przez podświadomość do świadomych i dostrzegalnych emocji
- Kanały meridianów
Uczestnicy szkolenia zapoznani zostaną z przebiegiem meridianów oraz poznają znaczenie punktów na ich przebiegu.
- Role rodzinne i traumy generacyjne
Na tym etapie szkolenia uczestnicy poznają podstawy „stanowisk” w polu energetycznym rodziny oraz możliwe zaburzenia w ramach „ustawienia się” poza swoim polem. Wprowadzona zostanie kinezjologiczna ocena zaburzeń pola rodzinnego oraz korekty emocjonalne i transowe.
Dzień 3
- Kontynuacja pracy z uwalnianiem psychosomatycznym poprzez punkty meridianowe, centra energetyczne i pola subtelne
- „We have to go deeper”
Wprowadzony zostanie model regresji hipnotycznej, w ramach której uczestnicy będą mogli udać się w podróż po szlakach swojej duszy do poprzednich wcieleń, co otworzy drogę do prowadzenia procesów karmicznych.
- Medytacja dla 5 ran
Ostatni już proces medytacyjny, w ramach którego uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez oczyszczanie 5 typów ran, jakie mogli otrzymać w trakcie swojej ziemskiej wędrówki. Medytacja zakończy całość szkolenia.
- Zastanawiasz się nad Kursem Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej, ale wciąż się wahasz?
- Nie wiesz, czy to na pewno dla Ciebie? Czy instruktor do Ciebie trafi?
- A może zastanawiacie się, który kurs Osteopatii wybrać z wielu dostępnych na rynku?
- Pomożemy Wam w podjęciu decyzji.
Zapraszamy na Dzień wstępny do Kursu Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej
Organizujemy kursy z terapii czaszkowo-krzyżowej zarówno dla kursantów chcących przyjechać do naszego ośrodka i dołączyć do grupy szkoleniowej, jak i dla grup zamkniętych (np. pracowników danej placówki, którzy chcieliby wspólnie zdobywać nową wiedzę).
Dajemy Państwu możliwość odbycia szkolenia z terapii cranio-sacralnej:
- stacjonarnego, grupowego we Wrocławiu w cenie : 2000 PLN za moduły 1-4, 1800 PLN moduł 5
- umożliwiamy płatność w ratach – zadzwoń do nas!
- możliwość zorganizowania kursu terapii czaszkowo-krzyżowej dla grupy zamkniętej (min. 10 osób), na podstawie indywidualnych ustaleń
W cenie szkolenia z terapii czaszkowo-krzyżowej każdy uczestnik otrzymuje:
- kompletne praktyczne przeszkolenie przygotowujące do pracy w gabinecie za pomocą technik osteopatii czaszkowo-krzyżowej
- obszerne materiały szkoleniowe
- narzędzia do pracy podczas kursu terapii cranio-sakralnej
- przerwy kawowe i poczęstunek podczas kursu
- certyfikat ukończenia szkolenia osteopatii czaszkowo-krzyżowej w języku polskim (po ukończeniu całego kursu, czyli po module V)
- ponadto istnieje możliwość uzyskania certyfikatu w języku obcym za dodatkową opłatą
- zaświadczenie MEN-III/1 (po ukończeniu całego kursu, czyli po module V)
TRYB NAUCZANIA podczas kursu terapii cranio-sacralnej:
- Cały kurs został podzielony na 5 modułów/zjazdów
- Każdy moduł/zjazd kursu osteopatii czaszkowo-krzyżowej trwa 4 dni, z wyjątkiem modułu V, który trwa 3 dni
- Suma godzin – 160h dydaktycznych (5 modułów) + przerwy
- Zajęcia odbywają się w godzinach
- czwartek 9:00-17:00
- piątek 9:00-17:00
- sobota 9:00-17:00
- niedziela 9:00-14:00
Zapraszamy również na Dzień wstępny do Kursu Osteopatii Czaszkowo-Krzyżowej
Procedura zgłoszenia na kurs terapii cranio-sacralnej:
- Wybierz pasujący Ci termin rozpoczęcia pierwszego modułu oraz opcję zapłaty zaliczki lub pełnej kwoty za kurs i kliknij “Dodaj do koszyka”, a następnie przejdź do koszyka
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który wyświetli się po kliknięciu “Przejdź do płatności”
- Zakończ procedurę zapisu klikając “Kupuję i płacę”
- Wybierz płatność Blikiem lub szybkim przelewem – są to najszybsze formy, które gwarantują natychmiastową rezerwację miejsca na kursie
- Jeśli wolisz tradycyjny przelew, wpłać 2000 zł zaliczki (po 400 zł za każdy moduł) lub pełną kwotę płatności za kurs w terminie do 3 dni roboczych na konto bankowe:
SPASJA CENTRUM SZKOLENIOWE DAWID MARCINIAK SP. KOM. | Ul. POLARNA 3 | 53-018 WROCŁAW
mBank S.A. nr rachunku bankowego: 56 1140 2004 0000 3602 8317 9309
tytułem: Kurs Cranio 1-5, imię i nazwisko kursanta, wybrana data kursu
Osoby zainteresowane szkoleniem z terapii czaszkowo-krzyżowej zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji miejsca.
Wcześniejsza rezerwacja jest wyjątkowo ważna, gdyż:
- O przyjęciu na kurs TCK decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wpłat.
- Ze względu na jakość kursu, ilość miejsc jest ograniczona, a nasze grupy nie są tak duże jak w innych ośrodkach!
- Pełna opłata za kurs jest wymagana najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem kursu.
Jeżeli masz więcej pytań – zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:
e-mail: spasja@spasja.pl | +48 604 914 051 | +48 534 226 006
Opinie
Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.
Inni kursanci wybrali również:
9800,00 zł
Julia Kaniewska –
Pierwsza edycja tego kursu to złoto, więc jak ktoś się zastanawia nad udziałem w drugiej – TAK TAK TAK! ♥️💀♥️