Marzena Charkiewicz

Marzena Charkiewicz Spasja

Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży. Wiedzę na ten temat zaczęła zdobywać na studiach pisząc pracę dyplomową o pozytywnym działaniu ćwiczeń wykonywanych przez kobiety ciężarne. Przeszła kurs doskonalący w zakresie profesjonalnego przygotowania do prowadzenia zajęć w szkole rodzenia, oraz terapię i masaż dla kobiet w ciąży, co praktycznie wykorzystuje prowadząc ćwiczenia w szkole rodzenia w „Centrum zdrowia Mama i Ja”. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją dzieci od pierwszych tygodni życia aż do 18 r.ż. Prowadzi ćwiczenia ogólnousprawniające, masaże oraz rehabilitację metodą PNF dla dzieci z wadami postawy, problemami neurologicznymi, ortopedycznymi itp.
Jest certyfikowanym instruktorem masażu Shantala i właśnie z tej dziedziny prowadzi szkolenia w Centrum Spasja. Prowadząc pokazy i indywidualne szkolenia dla rodziców przekonuje o korzystnym wpływie masażu na rozwój dziecka, jak również o niezwykle istotnym wzmacnianiu w ten sposób więzi.

Ukończone Kursy:

  • 2011 – Kursy Koncepcji PNF Prioperceptive Neuromuscular Facilitation (level 1 i 2) – koncepcja M. Knott
  • 2012 – Kurs Instruktorski Masażu Shantala w Polskiej Szkole Masaży Shantala
  • 2015 – Kurs Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath (360h)
  • 2017 – Kurs Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii
  • 2019 – Kurs Elastyczny Terapeutyczny Taping w Pediatrii –  podejście Esther de Ru
  • 2022 – Kurs Trójpłaszczyznowa Terapia Manualna Wad Stóp u Dzieci na podstawach neurofizjologicznych – metoda „Zukunft-Huber”