Patrycja Adamek

Patrycja Adamek Spasja

Master of Naturopathic Medicine, Hirudoterapeuta, Akupunkturzysta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej Acuart oraz licznych krajowych i zagranicznych szkoleń z zakresu medycyny naturalnej.

W swojej pracy łączy techniki pracy pijawką, masażu, terapii manualnej, pinoterapii wg FRSc i dry needling z tradycyjną medycyną chińską, ayurvedą i akupunkturą. Jako hirudoterapeuta aktywnie promuje terapię pijawką lekarską i wciąż poszukuje jej nowych zastosowań. Nowy potencjał do hirudoterapii odnalazła tworząc autorską koncepcję HIRUDOTERAPII MEDYCZNEJ w myśl korzystania z pijawek zgodnie z ICD 9 (99.991 Terapia pijawkami). Pozwoliło to na poprawę skuteczności powszechnie używanych, a przestarzałych już technik hirudoterapeutycznych.

W ostatnich latach zyskała uznanie jako ekspert medyczny do spraw terapii naturalnych, w tym hirudoterapii. Dzięki temu aktywnie promuje terapię pijawkami lekarskimi w mediach, prasie oraz wywiadach dla telewizji (TVN, POLSAT, TVP).

TVN – Terapia pijawkami

TVN – Pijawki po COVID-19

TVP – Terapia pijawkami – live

Od roku 2006 pomaga swoim pacjentom w powrocie do zdrowia. Od 2014 roku szkoli kadry medyczne i kadry wellness z metod terapii naturalnej, manualnej oraz hirudoterapii.

Z pasją śledzi wszelkie doniesienia naukowe i badania uniwersyteckie dotyczące terapii pijawkami lekarskimi z całego świata. Badania są głównie z Niemiec, Rosji, Francji, Indonezji i USA. Uważa, że każdy uczy się całe życie więc ciągle doskonali swoją wiedzę. Zawsze powtarza, że „do każdego nauczyciela warto iść choćby dla 2 nowych zdań. Być może sprawią one kiedyś, że w mojej głowie pojawi się nowy, rewolucyjny koncept terapii”.

Z uwagi na olbrzymią miłość do zwierząt – zwłaszcza psów – swoją wiedzę i zaangażowanie wykorzystuje również w zoohirudoterapii.

Skąd pasja do terapii naturalnych?

Kiedy miała pięć, może sześć lat, tata po raz pierwszy pokazał jej pijawki. Powiedział, że to są najlepsi lekarze na świecie. Przeświadczenie, że tak właśnie jest zostało ze nią do dzisiaj. Tradycje naturoterapeutyczne towarzyszą jej odkąd pamięta. Od wczesnego dzieciństwa uczono ją również apiterapii i zielarstwa, co włącza często do terapii pijawką, tworząc autorskie komplementarne rozwiązania na rozmaite dolegliwości.